• Dánsko- WMOC Kodaň 2018

HANÁ Orienteering

Dánsko- WMOC Kodaň 2018

Datum :
6. – 14.07. 2018
Cena :
15.800 Kč (nestartující: 11.800 Kč)
Doprava :
BUS
Ubytování :
apartmány
Stravování :
vlastní
Termín přihlášek :
do 20.03. 2018 na email brko@hanaorienteering.cz
Max. počet účastníků :
72
 
Před odjezdem do Dánska bychom rádi všem účastníkům rádi připomněli zásadní věc:
Ačkoliv se budeme pohybovat výhradně po území EU, je zapotřebí vzít si s sebou platný doklad totožnosti. Stačit by měl občanský průkaz, ale pokud máte platný pas, je to lepší varianta!
Na hranicích může dojít k namátkové kontrole, na trajektu je pak cestovní doklad vyžadován.

 

Po roce se Mistrovství světa veteránů (WMOC) vrací na Nový Zéland!?
Alespoň to tak vyplývá z Bulletinu č.1. vydaného nedávno dánskými pořadateli. Jenže není Zéland jako Zéland – tentokrát se jedná o severní část Dánska v okolí hlavního města Kodaně zvanou North Zealand (Severní ostrov), případně „Dánská riviéra“ (podle krásného pobřeží) anebo také „Královské zátiší“ podle množství hradů a zámků v oblasti. Je to jeden z mála regionů, kde najdeme souvislejší lesy, a tudíž i atraktivní terény pro pořádání větších závodů. Mnozí z Vás zde již určitě závodili, třeba na populárním Spring Cupu, který se v okolí Hillerodu koná již dlouhé roky a každoročně přiláká na start prvního závodu sezóny světovou špičku.

Vzhledem k poloze Dánska lze očekávat velkou konkurenci především závodníků ze Skandinávie, ale i z celé Evropy. Výhodou pro nás může být skutečnost, že zdejší lesy se podobají více našim než těm typickým severským, takže šance budou otevřeny pro každého.

Výčet pozitiv je tedy jasný – dostupná vzdálenost, kvalitní organizace, dobrá konkurence, perfektní služby – to vše lze od Mistrovství veteránů 2018 zcela jistě očekávat. Jediným negativem tedy asi zůstává cena – celá Skandinávie patří mezi nejdražší destinace nejen v Evropě, ale i na celém světě. Proto jsme se snažili (a stále snažíme) uspořádat akci na důstojné úrovni, a přesto relativně levně. Tomu odpovídá i vybrané ubytování – dva poměrně komfortní prázdninové domy v bezprostřední blízkosti centra většiny závodů (model lesních disciplín, finále middle…) v městečku Asserbo na pobřeží Severního moře (viz. sekce „Ubytování“).

Největší přidanou hodnotou (jak pevně doufáme) však bude opět možnost večerního posezení s kytarou, českým pivem a přátelskou atmosférou. Podařilo se nám to například na WMOC v Itálii, Estonsku, Novém Zélandu – proč tedy ne opět v Dánsku…
Děkujeme za předběžně zaslané přihlášky – polovina zájezdu je již vyprodána, tak vy ostatní – neváhejte!