• Turecko – Bursa 4 Days

HANÁ Orienteering

Turecko – Bursa 4 Days

Datum :
02.10. – 09.10. 2023
Cena :
předběžná 17 990 Kč
Doprava :
letecky
Ubytování :
hotel
Stravování :
snídaně
Termín přihlášek :
do 10.08. 2023 na email brko@hanaorienteering.cz
Max. počet účastníků :
25
 

Turecko letos postihlo silné zemětřesení, ze kterého se celá země vzpamatovává velice pomalu. Naši přátelé naštěstí žijí v západní části země, která nebyla katastrofou nijak zasažena, přesto mají mezi svými známými mnohé, kteří přišli o své domy, nebo dokonce i o životy.

Jedním ze způsobů, jak pomoci ekonomice země je turistický ruch. I proto nejsou rušeny turistické zájezdy a nadále probíhají mezinárodní sportovní akce. V této souvislosti jsme dostali pozvánku na další ročník závodů Bursa 4 days 2024.

Jedná se o mezinárodní 4denní závody v orientačním běhu. Centrem závodů je město Bursa, ležící 150 kilometrů jižně od Istanbulu. Naposledy jsme tam byli před pandemií Covidu v roce 2019. Musím říct, že vše, co jsme tam zažili předčilo naše očekávání. Krásné, evropsky působící město s více jak 1,5 milionem obyvatel, kypící životem leží na úpatí Národního parku Uludag. Do tohoto parku vede kromě horské silnice také pohodlná kabinová lanovka přímo z centra města, park se rozkládá v nadmořské výšce okolo 1500 metrů, okolní hory dosahují výšky přes 2300 metrů. Lesy jsou smíšené, většinou však převládají smrky a borovice. Nádherné skalní pasáže se spoustou velkých balvanů připomínají terény v okolí Jičína. Jeden závod proběhne v bukových lesích s vodopády na východ od Bursy, třešničkou na dortu je noční sprint v historickém centru města.

Náš zájezd je koncipován jako osmidenní, s dvoudenním pobytem v Istanbulu, který je sám o sobě opravdovým skvostem. “Hlavní město světa” jak byl ve své době Cařihrad nazýván, patří mezi největší světové metropole, a rozkládá se jako jediné město na světě na dvou světadílech. Počet obyvatel už přesáhl 15 milionů. Nabízí nepřeberné množství památek, historie z tohoto města doslova dýchá.  Hagia Sofia, Modrá mešita, palác Topkapi , Grand Bazar, Galatea….to vše jsou pojmy a místa, která opravdu stojí za návštěvu.

Podzimní návštěva Turecka je tedy jedinečnou možností, jak spojit kulturní i sportovní zážitky. Letecky je Turecko na dosah, jsme připraveni na dvě varianty – odlet z Prahy, nebo z Vídně – podle Vašeho zájmu.