• Itálie – Benátky MOV 2023

HANÁ Orienteering

Itálie – Benátky MOV 2023

Datum :
9.-12. listopadu 2023 (čtvrtek – neděle)
Cena (předběžná):
6.950,-Kč (pro přihlášené v roce 2019 a nestartující) 8.390,-Kč (pro závodníky platící startovné)
Doprava :
BUS, LOĎ ( V ceně přeprava soukromou lodí po Benátkách a na závody)
Ubytování :
hotel Ca´Divalle, Cavallino, Tre Porti
Stravování :
Polopenze
Termín přihlášek :
do 20. srpna 2023 na email brko@hanaorienteering.cz
Max. počet účastníků :
90
 
 

Dlouhé čtyři roky nás dělí od posledního ročníku tradičních závodů v orientačním běhu „Meeting Orienteering Venice“.

Tyto oblíbené mezinárodní závody, jejichž tradici založil před 40 lety (!) legendární Peo Bengtsson ze Švédska přerušily svou tradici poprvé v roce 2019. Důvodem byla nepřízeň počasí, kdy prudké bouře a velké vlny poškodily v Benátkách krátce před závodem mnoho lodí a poškodily infrastrukturu města. Další ročník – 2020, byl opět zrušen, tentokrát kvůli pandemii Covidu a tento důvod se opakoval až do loňského roku. Takže návrat do Benátek se uskuteční až letos.

Pořadatelé nám nevrátili startovné, uhrazené v roce 2019 s tím, že bude platné v letošním roce. Proto všichni, kdo byli na seznamu účastníků v roce 2019 nebudou muset letos startovné platit. Tuto skutečnost máme samozřejmě zaevidovánu, není proto nutné ji v přihlášce na letošní ročník uvádět. Celková cena za zájezd je bohužel vyšší, než před těmi čtyřmi lety – z důvodů, které asi není potřeba příliš rozebírat – zejména se projevila vyšší cena za ubytování a dopravu, na druhé straně jsme do celkové ceny zahrnuli všechny dopravy lodí, která bude k dispozici jen pro naši výpravu. V neposlední řadě se na celkové ceně projevila i nutnost uhrazení nových, případně vyšších místních poplatků.  Obecně se obávám, že problematika regulace cestovních ruchu v Benátkách spěje k ukončení všech hromadných akcí na území města, takže je otázka, zda tyto Benátky nebudou poslední….

Každopádně Vám tedy nabízíme možnost vychutnání neopakovatelného kouzla tohoto jedinečného italského města a jeho atmosféry, násobené účastí na nočním a denním závodě v nespočetných úzkých uličkách, mostech a vodních kanálech.