• Švédsko – Vasaloppet 2015

HANÁ Orienteering

Program


Příjezd do Rätviku je plánován na 10,00 dopoledne (to už bude pátek, 6.března). Po ubytování, krátkém odpočinku a namazání lyží vyrazíme autobusy do Mory, kde si vyzkoušíme tratě a provedeme prezentaci (vybojujeme nějaké ty lepší vlny) . Pak se vrátíme zpět na ubytování do Rätviku. Večer uděláme krátkou poradu, rozdáme bundy a upřesníme detaily na oba další dny.

V sobotu po snídani se opět vydáme do Mory , kde potrénujeme – pokud bude vše podle našich představ, autobusy Vás zavezou na některé z míst na trati a vy tak budete mít možnost projet si  poslední kousek trati – to je velice důležité především pro nováčky, ti pak v neděli budou vědět  na čem jsou:-). Odpoledne se vrátíme na „základnu“ v Rätviku , zde budete mít čas především na přípravu lyží na nedělní závod.

Neděle – rozhodující den , začne velice brzy. Snídani máme zajištěnou tak, abyste mohli vydatně posnídat již od 3,00 a autobusy se mohly vydat do Sälenu (místo startu) již před čtvrtou hodinou ranní. Přesné časy, jakožto i rozdělení cestujících do obou busů sdělíme na poradě. Plánujeme totiž rozdělení tak, že první bus pojede o cca 45 minut dříve (bude určen těm, kteří opravdu spěchají) a ten druhý bude pro „pohodáře“. Nicméně vše samozřejmě upřesníme podle Vašich požadavků. Oba autobusy Vás počkají v cíli na centrálním parkovišti v Moře, odkud plánujeme odjezd v cca 20,00 hodin – tedy až budeme všichni opět pohromadě. Není třeba nijak spěchat, atmosféra v cíli je opravdu úžasná, k dispozici jsou restaurace s cenami piva a dalších nápojů a jídel , které jsou oproti běžným švédským cenám poloviční, je zde spousta sportovních obchodů, hraje živá hudba, probíhají přímé přenosy z cílového koridoru….to vše pod jednou střechou, v teple. Po návratu do Rätviku je možné využít zdejší saunu – samozřejmě za poplatek, který ovšem v případě, že Vás bude více je velice příznivý.

Pondělí je odjezdový den, po snídani v cca 9,00 hodin nasedneme do busů a vydáme se na zpáteční cestu. Trajekt z Trelleborgu odjíždí ve 22,45 a do Rostocku dorazí okolo sedmé hodiny ranní. Potom pokračujeme po stejné trase zpět do ČR, takže v Praze bychom měli být okolo 17,00 hodiny , v Brně okolo 19,00 a v Olomouci po osmé hodině večerní. Samozřejmě bude záležet na podmínkách na dálnici, na frekvenci zastávek atd.