• Skotsko – Scottish 6 Days, WOC 2015

HANÁ Orienteering

Ubytování

Stejně jako vše ostatní, i ubytování je ve Skotsku na naše poměry neuvěřitelně drahé. Snažili jsme se tedy najít kompromisní řešení někde mezi stanovým campem (ne příliš pohodlné, především v případě nepříznivého počasí) a zdejšími hotely (sice velice komfortními, nicméně cenově nedosažitelnými).
Řešení jsme našli celkem originální – starý skotský lovecký zámeček s úžasným výhledem na jezero „Loch Morlich“ , uprostřed Národního parku „Cairngorm National Park“. Cairngorm Lodge Youth Hostel disponuje celkem 72 lůžky, je zarezervován jen pro nás, což nám zajistí určitě pohodlí a pohodu nutnou pro relaxaci po náročných závodních dnech. Využijeme i dobře vybavené kuchyně, kde nám náš kuchař bude připravovat snídaně i večeře, takže hlady trpět nebudeme :-). I když skotsko je vyhlášenou zemí whisky, my se raději spolehneme na českou „klasiku“ v podobě našeho piva, čímž bude zabezpečen i pitný režim. A pokud se mezi účastníky najdou hudebně nadaní jednotlivci, nebude nouze ani o dobrou zábavu.
Kromě jiného nabízí hostel také sušárnu prádla (velice důležité v těchto zeměpisných šířkách), velkou jídelnu a WIFI připojení na Internet. V případě hezkého počasí je to ideální místo na koupání s velkými plážemi (Loch Morich Watersport Centre), nabízí se také horská turistika, horolezectví, horská kola….