• Rakousko – Ramsau 2020

HANÁ Orienteering

Místo

Ramsau am Dachstein

Oblast Ramsou am Dachstein je slunná a díky své unikátní geografické poloze vždy skvěle zasněžená náhorní plošina s perfektní infrastrukturou, ideální pro zimní dovolenou. Daschsteinský masiv, který tvoří ochranou bariéru Ramsau, vytváří nejvíce slunných dní na lyžařských svazích celého Rakouska. Denně upravované běžecké stopy a centrum lyžařské oblasti Ski amadé vytvářejí podmínky ideální jak pro lyžařské soustředění, tak i rodinnou dovolenou. Spojení nádherné přírody s prostředím rakouského venkova pak zaručuje, že se nebudete nudit ani na celodenním výletě na běžkách.

Alpské lyžování

Ramsau am Dachstein, leží v oblasti zimních sportů Schladming – Dachstein (dějiště MS v alpském lyžování 2013), jejímž srdcem je schladmingská lyžařská houpačka, která vede přes 4 horské vrcholy: Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Jen slabou čtvrthodinku jízdy autem z obce Ramsau se otevírá nádherný lyžařský prostor, který je součástí lyžařského společenství Ski amadé a může být tedy využívaný se stejnou lyžařskou permanentkou. Dopravu do oblasti zajišťují proti předložení platné permanentky bezplatné autobusy. Pro odpolední svezení však může stačit jedna z 12 lanovek přímo ve skiregionu Ramsou, které leží v pěší vzdálenosti od Pensionu Royer.

Běžecké lyžování

Běžecké lyžování nabývá v Ramsau nových dimenzí. V roce 2012 bylo Ramsau nominováno mezi 3 nejlepší alpská střediska vhodná pro běžecké lyžování. V roce 1999 se zde konalo Mistrovství světa v klasickém lyžování, každý rok pak Světový pohár sdruženářů. V Ramsau na Vás tedy čeká 150 km stop pro klasickou a 70 km stop pro volnou techniku. Stopy jsou vždy v perfektním stavu, upravovány rolbou vždy 2x denně. Podle náročnosti jsou rozděleny do 13ti navzájem propojených okruhů a můžete si tak vybrat, mezi náročnými stoupáními, či pohodovou jízdou po náhorní plošině. Stadion v centru střediska pak disponuje nočním osvětlením, takže si lyžování můžete užít i v pozdních odpoledních hodinách. Novinkou letošního roku je i možnost vyzkoušet novou ,,panorama tour,, na vrcholku ledovce Dachstein. Více informací na oficiálních stránkách Ramsau.

Relax

Zimní středisko Ramsou nabízí náhradní program i pro ty, kteří nechtějí na lyže z jakkékoliv důvodu ani pomyslet :-). Zimní atmosféru rakouských alp si můžete vychutnat na procházce na po jedné ze 70 km zimních stezek, které se vinou celým údolím oblasti. Atmosféru doplňují i koňmi tažené saně, které můžete využít jako taxi, když vám v půlce cesty dojdou síly. Načerpat sil však můžete i v jedné z místních hospůdek, které jsou mezi účastníky minulých ročníků zájezdu legendární. Večer se nabízí možnost regenerace v krytém bazénu a wellness v centru Ramsau am Dachstein.