• Nový Zéland – WMOC

HANÁ Orienteering

Program

  Datum Den Dopoledne Odpoledne
1 20/04 ČT  Praha sraz všech účastníků na  letišti  Odlet Praha, přílet Dubaj (noc v  hotelu)
2 21/04  Odlet Dubaj  let Dubaj-Auckland
3 22/04 SO  Přílet do Aucklandu  WMOC Sprint – model
4 23/04 NE  WMOC- Sprint kvalifikace  Prohlídka města Auckland
5 24/04 PO  WMOC Sprint – finále  Prohlídka města Auckland
6 25/04 ÚT  WMOC Long – Model  Výlet na Muriwai Beach
7 26/04 ST  WMOC Long kvalifikace 1  Výlet do Piha Beach
8 27/04 ČT  WMOC Long kvalifikace 2  Volný program
9 28/04  Celodenní výlet  Celodenní výlet (bude upřesněno)
10 29/04 SO  WMOC Long finále  Přelet do Queenstownu
11 30/04 NE  Celodenní výlet po okolí Queenstownu (Wakatipu lake)  Celodenní výlet po okolí Queenstownu (Skippers canyon)
12 01/05 PO  Výlet do NP Fiorland  Výlet do NP Fiorland
13 02/05 ÚT  Výlet do okolí Te Anou (Arrowtown, Kawarau bridge)  Výlet do Cromwellu
14 03/05 ST  Výlet do NP MT. Cook  Výlet do NP MT. Cook
15 04/05 ČT  Přejezd do QT přes Lake Tekapo  Prohlídka Christchurch
16 05/05  Výlet do Akaroa  Odlet Christchurch
17 06/05 SO  Přílet Dubaj, Odlet Praha  Přílet Praha

22. dubna (sobota)
Přílet do Auckland ve 12:45*  Odbavení, setkání s průvodcem na letišti, transfer do hotelu přímo v centru Auckland – Ascotia off Queen.

23. dubna (neděle)

WMOC sprint kvalifikace – individuální prohlídka města

Auckland je největším (ačkoliv ne hlavním) městem Nového Zélandu. Někdy se označuje jako největší vesnice světa, protože s 1,3 miliónu obyvatel zabírá oblast dvakrát tak velkou jako Londýn. Jedině v centru města naleznete výškové budovy, zbytek je tvořen rodinnými domky – půda je zde totiž relativně levná, takže se staví do šířky. Město leží na 36 vyhaslých sopkách, z čehož vyplývá jeho velká členitost. Mezi největší atrakce města patří centrum města – moderní downtown s nejvyšší budovou jižní polokoule Sky Tower (328m), některé z Aucklandských muzeí a mnoho krásně upravených městských Parků. 

akl-panorama

24. dubna (pondělí)

WMOC sprint finále – individuální prohlídka města

25. dubna  (úterý)

WMOC Long model  výlet na Muriwai Beach

Divoká příroda v okolí pláže Muriwai je charakteristická dlouhými plážemi s tmavým vulkanickým pískem a vysokými skalními útesy. Pláže Muriwai jsou domovem tisíce Terejů, mořských ptáků – kteří se sídlí od srpna do března. 

Muriwai

26. dubna (středa)

 WMOC Long – kvalifikace 1 – výlet na Piha Beach

Piha Beach je jednou z nejznámějších pláží západního pobřeží Severního ostrova. Divoké vlny Tasmánského moře spojená s panenskou přírodou v okolí přitahují na pláž hlavně surfaře. Dominantou pláže je skalní útvar Lion´s rock, či pár minut vzdálené Kitekite vodopády.

10005803445_83c981ff01_k

27. dubna (čtvrtek)

WMOC Long – kvalifikace 2 – volný program

28. dubna (pátek)

 Volný den – program bude upřesněn

29. dubna (sobota)

WMOC Long – Finále

Odpoledne po skončení závodů v 17:15 odlet z Auckland do Queenstown, transfer do hotelu Mecure Queenstown.

Queenstown je malebné, velice dynamické město na břehu křišťálově čistého jezera Wakatipu. Město se pyšní titulem hlavní dobrodružné město světa, a to díky množství extrémních sportů, které jsou v Queenstownu a okolí k dispozici. Zajímavostí je, že přes vrchol letní sezóny se počet obyvatel města zdvojnásobí. Okolí Queestownu patří díky svým vysokým horám, hlubokým bukovým lesům a ledovcovým řekám mezi filmaři nejvíce populární lokality, a tak se zde natáčelo několik desítek filmů. (Pán prstenů, Hobit, vertical limit, Wolverine… a další)

queens

30.dubna – neděle

Ráno se zájemci mohou vydat po stopách zlatokopů do legendárního Skippers Canyon. Scénická jízda do samotného kaňonu po historické silnici, poté jetboatem – tryskovým člunem místy zlaté horečky konce 19. století (NZ$145/os, cca 3hod akce). VELMI DOPORUČUJI!

skippers-jet

Po návratu volno v Queenstown.

Později odpoledne kolem jižního ramene Lake Wakatipu, přes malou osadu Kingston, která v minulosti byla konečnou stanicí železnice pro cestující z jihu. Ti se zde nalodili na parník a pokračovali až do města Queenstown či jeho okolí. Ještě donedávna zde místní nadšenec provozoval výlety restaurovaným historickým vlakem “Kingston Flyer”, ale ze zdravotních důvodů tuto činnost musel opustit a dnes již můžete navštívit pouze opuštěnou železniční stanici, ke které vedou prázdné koleje.
Dále pláněmi Five Rivers přes Mossburn do Te Anau. Po dojezdu prohlídka malebného městečka na břehu stejnojmenného jezera.

1.května (pondělí)

Hned ráno vyrazíme do národního parku Fiordland – k jednomu z nejkrásnějších jezer Nového Zélandu – Lake Manapouri.

Skutečný zlatý hřeb zájezduopravdová divočina NZ, plavba po jednom ze světoznámých fjordů – Doubtful Sound (vč. oběda formou balíčku).

pohled-na-dusky-sound-fiordland-novy-zeland_1920x1080 

Největší NZ národní park zapsaný v UNESCO, horští papoušci Kea a Kaka, strmé horské štíty střemhlav padající do mořských hlubin. Nádherná scénická plavba přes jezero Manapouri, dále přejezd přes sedlo Wilmot Pass až do samotného temně zeleného nitra NP Fiordland – fjordu Doubtful Sound. Zde se nalodíme na trojstěžník The Navigator a v tomto nádherném fjordu strávíme na palubě lodi nezapomenutelné momenty. 

prusmyk-wilmot-fiordland-novy-zeland_1920x1080

2.května (úterý)

Odjezd z Te Anau do zlatokopeckého městečka Arrowtown, návštěva kolébky bungee-jumpingu – historického mostu Kawarau Bridge a vinic v údolí Gibbston Valley. 

Možnost ochutnávky vína a místních vyhlášených sýrů.

Přes scénickou rokli Kawarau Gorge dojezd do ovocnářského centra – městečka Cromwell, ubytování v hotelu Golden Gate Cromwell a Carrick Lodge (sousedící).

kw-most

3. května (středa)

Ojedinělými scenériemi kopců porostlých horskou travou tussock a průsmykem Lindis Pass do srdce Jižních Alp – národního parku Mt Cook.

Nejvyšší hora Nového Zélandu – třítisícovka Mt Cook, záludné a horolezci respektované Jižní Alpy a přízračně tyrkysové Lake Pukaki.

Možnost několika různých výšlapů a různě náročných túr vč. 3hod treku k ledovci Hooker Glacier, pro zájemce  – skvělá příležitost seznámit se s alpskou vegetací, nádherné horské scenérie pro fotografy.

Pro ty kdo si chtějí Mt Cook dopřát ve velkém stylu, a to i s přistáním na nejobjemnějším ledovci jižní polokoule Mt Tasman, je zde možnost cca hodinového letu vrtulníkem kolem nejvyšší hory Aoraki/Mt Cook a přistáním na jednom z ledovců ($590/os cca 50min letu, ale výrazně to stojí za to…).

Ubytování v Aoraki Court Motel přímo v srdci NP Mt Cook.

cook

4.května – čtvrtek

Po snídani v hotelu Hermitage se s horami rozloučíme, poslední panoramata si prohlédneme ještě cestou kolem jezera Pukaki a pokocháme se blankytnou modří jezera Tekapo u kostelíka Dobrých pastýřů. Po přejezdu přes zvlněné pláně McKenzie Country pak horské výhledy vyměníme za roviny provincie Canterbury.

Odpolední prohlídka centra Christchurch – botanická zahrada, zemětřesením poničená katedrála jako memento, provizorní “kontejnerové” centrum na Cashel Street.

Ubytování v hotelu Ibis Christchurch přímo v centru města.

5.května – pátek

Dopolední výlet do malebného městečka Akaroa – původně francouzská osada v nádherném zálivu Banks Peninsula.

Po obědě návrat a po 13:00 hod dojezd na letiště v Christchurch, odbavení a v 18:05 odlet do Dubaje.