• USA- California Orienteering Festival

HANÁ Orienteering

Program

Program

Aktualizace:

Drobná změna programu

I přes šířící se pandemii, jsme přesvědčeni, že prázdninové cestování zůstane beze změny a usilovně pracujeme na akci USA 2020, která začíná už za 128 dní! Jsme ve fázi, kdy detailně připravujeme program jednotlivých dnů a zajišťujeme ubytování. Narazili jsme na fakt, že původní program obsahuje některé dny opravdu dlouhé přejezdy, které ač patří k ,,road tripu po USA,, můžou být místy nezáživné, pro některé pak dokonce přímo stresující. Rozhodli jsme se tedy pro mírnou úpravu programu, kde nám bohužel nezbylo místo pro legendární Gran Canyon. Rozhodnutí, zda Gran Canyon oželit, bylo těžké, ale věřím že správné. Místo toho navštívíme byť méně známý, o to však výrazně líbivější Bryce Canyon, který rozhodně také aptři mezi ,,must see,, atrakce v USA. Další změny jsou spíše kosmetické, týkají se především pořadí navštívených míst. Změněný program najdete v sekci USA- California Orienteering Festival/program. Zároveň připravujeme sekci ubytování, která bude na stránkách v průběhu týdne a vy si tak můžete udělat představu o kvalitě ubytování v USA 😊.

Č. Datum Den Místo ubytování Program
1 21/07 Út San Francisco odlet Praha/Přílet SF
2 22/07 St San Francisco prohlídka SF
3 23/07 Čt SF/Lake Tahoe závody SF/přesun do Lake Tahoe
4 24/07 Lake Tahoe NAOC Sprint
5 25/07 So Lake Tahoe NAOC Long
6 26/07 Ne Bishop NAOC Krátká trať/přesun do městečka Bishop – výchozí bod pro Mrtvé údolí
7 27/07 Po Las Vegas Přejezd NP Death Valley ze zastávkami v nejatraktivnějších místech, prohlídka Stripu v Las Vegas
8 28/07 Út Bryce Canyon přesun a prohlídka NP Zion
9 29/07 St Las Vegas prohlídka NP Bryce Canyon, prohlídka ,,starého,, Vegas
10 30/07 Čt Los Angeles přejezd do Los Angeles, přes Mohavskou poušť, prohlídka Hollywood, Beverly hills, Downtown LA
11 31/07 Tulare Návštěva pláží Venice Beach, Santa Monica a Malibu
12 01/08 So Fresno Prohlídka NP Sequoia
13 02/08 Ne Modesto Prohlídka NP Yosemitského Údolí
14 03/08 Po San Francisko Přesun do SF (přes Monterey) a Sillicon Valley v San José
15 04/08 Út New York odlet ze SF, přílet do NY
16 05/08 St New York prohlídka NY, odlet Praha
17 06/08 Čt Praha Přílet Praha

Detailní program po jednotlivých dnech připravujeme a zveřejníme v dohledné době.

Východní pobřeží USA nabízí to nejlepší z Ameriky. Štíty hor, obří stromy, divoké pobřeží, ale i poušť a nekonečná velkoměsta. Téměř na pětníku se tedy nachází úplně jiné ekosystémy, a i proto dovolená v Kalifornii opravdu rychle utíká. Kromě samotné Kalifornie navštívíme i další státy – Utah, Arizonu a Nevadu.

Samotné závody California Orienteering festival se skládají z 10 závodů. Z nichž 4 absolvujeme i my. První závod se koná přímo v San Francisku, nedaleko slavného Golden gate. Na kochání ale moc času nebude, protože závod je svými parametry sprint. Další 3 závody jsou zároveň i Mistrovství Severní Ameriky – NAOC, které se konají ve vyhlášeném středisku Lake Tahoe, v pohoří Sierra Nevada. Sprint, krátká a klasické trať nás určitě prověří jak fyzicky tak i mapově.

Po závodech nás čekají jedny z nejznámějších parků nejen USA, ale i celého světa. Úžasné scenérie hor  Yosemitského národního parku a těžko uvěřitelné Sequoie vystřídá nekonečná poušť, kde Mrtvého údolí, kde meteorologové každoročně naměří extrémní teploty. Národní park Zion zase nabídne unikátní zážitky, jako výstup na horu Angel´s landing, které patří mezi nejextrémnější v zemi, nebo stezku řekou Narrows. V plánu máme i návštěvu nejfotogeničtějších míst v zemi, a to kaňonu Antelope a říční meandr Horseshoe. V programu neopomeneme ani největší kaňon na světě – Grand Canyon, odkud se po slavné road 66 vydáme do LA.

DCF 1.0

Ochutnávku západního pobřeží nabídne přímořské město Monterey, proslavené hlavně dílem Johna Steinbecka – na plechárně. Místní Panoramatic road nabízí to nejlepší, co pobřeží Tichého oceánu v USA nabízí.

Samozřejmě máme v plánu navštívit i města USA, mezi ty nej patří určitě San Francisco, Los Angeles, Las Vegas a hlavně nikdy nespící New York, kde uděláme zastávku na zpáteční cestě.