• USA- California Orienteering Festival

HANÁ Orienteering

Program

Program

Č. Datum Den Místo Program
1 21/07 Út Praha/SF odlet Praha/Přílet SF
2 22/07 St San Francisco prohlídka SF
3 23/07 Čt SF/Lake Tahoe závody SF/přesun do Lake Tahoe
4 24/07 Lake Tahoe NAOC Sprint
5 25/07 So Lake Tahoe NAOC Long
6 26/07 Ne Yosemite Valley NAOC Krátká trať/přesun do Yosemitů
7 27/07 Po Yosemite Valley prohlídka NP Yosemite
8 28/07 Út Sequoia NP prohlídka NP Sequoia
9 29/07 St Dead Valley Prohlídka Mrtvého údolí
10 30/07 Čt Las Vegas prohlídka Las Vegas
11 31/07 Zion NP prohlídka NP Zion
12 01/08 So Grand Canyon prohlídka Antelope kaňón, Horseshoe band, Grand kaňón
13 02/08 Ne Los Angeles přesun do LA, prohlídka LA
14 03/08 Po Monterey Přesun do SF (přes Monterey)
15 04/08 Út New York odlet ze SF, přílet do NY
16 05/08 St New York prohlídka NY, odlet Praha
17 06/08 Čt Praha Přílet Praha

Východní pobřeží USA nabízí to nejlepší z Ameriky. Štíty hor, obří stromy, divoké pobřeží, ale i poušť a nekonečná velkoměsta. Téměř na pětníku se tedy nachází úplně jiné ekosystémy, a i proto dovolená v Kalifornii opravdu rychle utíká. Kromě samotné Kalifornie navštívíme i další státy – Utah, Arizonu a Nevadu.

Samotné závody California Orienteering festival se skládají z 10 závodů. Z nichž 4 absolvujeme i my. První závod se koná přímo v San Francisku, nedaleko slavného Golden gate. Na kochání ale moc času nebude, protože závod je svými parametry sprint. Další 3 závody jsou zároveň i Mistrovství Severní Ameriky – NAOC, které se konají ve vyhlášeném středisku Lake Tahoe, v pohoří Sierra Nevada. Sprint, krátká a klasické trať nás určitě prověří jak fyzicky tak i mapově.

Po závodech nás čekají jedny z nejznámějších parků nejen USA, ale i celého světa. Úžasné scenérie hor V Yosemitského národního parku a těžko uvěřitelné Sequoie vystřídá nekonečná poušť, kde Mrtvého údolí, kde meteorologové každoročně naměří extrémní teploty. Národní park Zion zase nabídne unikátní zážitky, jako výstup na horu Angel´s landing, které patří mezi nejextrémnější v zemi, nebo stezku řekou Narrows. V plánu máme i návštěvu nejfotogeničtějších míst v zemi, a to kaňonu Antelope a říční meandr Horseshoe. V programu neopomeneme ani největší kaňon na světě – Grand Canyon, odkud se po slavné road 66 vydáme do LA.

DCF 1.0

Ochutnávku západního pobřeží nabídne přímořské město Monterey, proslavené hlavně dílem Johna Steinbecka – na plechárně. Místní Panoramatic road nabízí to nejlepší, co pobřeží Tichého oceánu v USA nabízí.

Samozřejmě máme v plánu navštívit i města USA, mezi ty nej patří určitě San Francisco, Los Angeles, Las Vegas a hlavně nikdy nespící New York, kde uděláme zastávku na zpáteční cestě.