• Švédsko – Vasaloppet

HANÁ Orienteering

Program

Příjezd do Rätviku je plánován na 09,00 ráno (to už bude pátek, 28. února). Po ubytování, krátkém odpočinku a namazání lyží vyrazíme autobusy do Mory, kde si vyzkoušíme tratě a provedeme prezentaci. Pak se vrátíme zpět na ubytování do Rätviku. Večer uděláme krátkou poradu, rozdáme bundy a upřesníme detaily na oba další dny.

 

V sobotu po snídani se opět vydáme do Mory, kde potrénujeme – autobusy Vás zavezou na některé z míst na trati a vy tak budete mít možnost projet si  poslední kousek trati – to je velice důležité především pro nováčky, kteří pak v neděli budou vědět  na čem jsou:-). Odpoledne se vrátíme na „základnu“ v Rätviku , zde budete mít čas především na přípravu lyží na nedělní závod.

 

Neděle – rozhodující den , začne velice brzy. Snídani máme zajištěnou tak, abyste mohli vydatně posnídat již od 3,00 a autobusy se mohly vydat do Sälenu (místo startu) již před čtvrtou hodinou ranní. Autobus Vás počká v cíli na centrálním parkovišti v Moře, odkud plánujeme odjezd v cca 20,00 hodin – tedy až budeme všichni opět pohromadě. Není třeba nijak spěchat, atmosféra v cíli je opravdu úžasná, k dispozici jsou restaurace s cenami jídel, které jsou oproti běžným švédským cenám poloviční, je zde spousta sportovních obchodů, hraje živá hudba, probíhají přímé přenosy z cílového koridoru….to vše pod jednou střechou, v teple. Po návratu do Rätviku je možné využít zdarma zdejší saunu.

 

Pondělí je odjezdový den, po snídani v cca 9,00 hodin nasedneme do busu a vydáme se na zpáteční cestu. Trajekt z Trelleborgu odjíždí ve 22,45 a do Rostocku dorazí okolo sedmé hodiny ranní. Potom pokračujeme po stejné trase zpět do ČR, takže v Praze bychom měli být okolo 17,00 hodiny , v Brně okolo 19,00 a v Olomouci po osmé hodině večerní. Samozřejmě bude záležet na podmínkách na dálnici, na frekvenci zastávek atd.