• Švédsko – Vasaloppet 2017

HANÁ Orienteering

Doprava

Pokyny k akci  Vasaloppet  2016:

Změnou oproti loňskému roku je, že letos budeme mít k dispozici normální, nikoliv tedy lůžkový autobus. Vzhledem ke skutečnosti, že nás pojede autobusem jen 25 (celková kapacity autobusu je 49 míst) budeme mít i tak zaručen komfort pro cestu. Vzhledem k tomu, že pojedeme v noci a budeme postupně zastavovat, buďte při nástupu připraveni – to znamená, že byste měli mít jedno opravdu malé příruční zavazadlo, kde budete mít deku či polštářek pod hlavu, případně další věci, které potřebujete během noci (jídlo, pití..). Ve větším zavazadle, které řidiči uloží do zavazadlového prostoru budete mít všechny ostatní věci, lyže budou umístěny v kufru autobusu. Pokud si berete více párů, případně kopyta, dejte je pokud možno všechny do jednoho vaku, ať se Vám vše lépe hledá při vystupování. Nezapomeňte si vzít s sebou české peníze, v autobuse bude možno během zastávek koupit pivo, kávu, čaj, nealko, párky….

Nástupní Harmonogram:

 Autobus  pojede podle tohoto harmonogramu :

Olomouc (11 cestujících)

Odjezd  v  00,01 hodin, tedy minutu po půlnoci, to už bude čtvrtek 2.3. 2017- jedná se tedy o noc ze středy na čtvrtek , nepopleťte to !!!!!  Autobus bude přistaven už ve 23,30, tedy půl hodiny před odjezdem, ať se stihnete naložit a vyrazit včas.  Odjezd od  nádraží ČD

Prostějov (3 cestující)

Odjezd   00,15 ráno, zastávka u obchodního domu TESCO

Jihlava (1 cestující)
Odjezd ve 2,150 ráno, D1 – benzinová stanice OMV (směr Praha) 

Praha (10 cestujících)
Odjezd ve 3,45 ráno, zastávka autobusová stanice Opatov

Lovosice(1 cestujícíc
Odjezd ve 4,45 ránokruhový objezd u D8

Dále pokračujeme přes Německo, kde zastavíme okolo osmé hodiny u dálnice a dáme si ranní kávu. Okolo 14, 00 dorazíme do Rostocku, odtud odjíždí náš trajekt v 15,15 hodin s příjezdem do Trelleborgu okolo 21,00 hodiny

V Trelleborgu budeme tedy pozdě večer, a další noc opět využijeme ke spánku v autobuse, v pátek ráno (3.3.2017)  okolo osmé hodiny bychom měli dorazit do Rattviku.

Po ubytování, krátkém odpočinku a namazání lyží vyrazíme autobusem do Mory, kde si vyzkoušíme tratě a provedeme prezentaci (vybojujeme nějaké ty lepší vlny). Pak se vrátíme zpět na ubytování do Rätviku. Večer uděláme krátkou poradu, rozdáme mikiny a upřesníme detaily na oba další dny.

V sobotu (4.3.2017) po snídani se opět vydáme do Mory , kde potrénujeme – autobus Vás zaveze na některé z míst na trati a vy tak budete mít možnost projet si  poslední kousek trati – to je velice důležité především pro nováčky, ti pak v neděli budou vědět  na čem jsou J. Odpoledne se vrátíme na „základnu“ v Rätviku , zde budete mít čas především na přípravu lyží na nedělní závod.

Neděle (5.3.2017) – rozhodující den, začne velice brzy. Snídani máme zajištěnou tak, abyste mohli vydatně posnídat již od 3,00 a autobus se mohl vydat do Sälenu (místo startu) již před čtvrtou hodinou ranní. Autobus Vás počká v cíli na centrálním parkovišti v Moře, odkud plánujeme odjezd v cca 20,00 hodin – tedy až budeme všichni opět pohromadě. Není třeba nijak spěchat, atmosféra v cíli je opravdu úžasná, k dispozici jsou restaurace s cenami piva a dalších nápojů a jídel, které jsou oproti běžným švédským cenám poloviční, je zde spousta sportovních obchodů, hraje živá hudba, probíhají přímé přenosy z cílového koridoru….to vše pod jednou střechou, v teple. Po návratu do Rätviku je možné využít zdejší saunu – samozřejmě za poplatek, který ovšem v případě, že Vás bude více je velice příznivý.

Pondělí (6.3.2017) je odjezdový den, po snídani v cca 9,00 hodin nasedneme do busů a vydáme se na zpáteční cestu. Trajekt z Trelleborgu odjíždí ve 23,00 a do Rostocku dorazí v úterý (7.3.2017) okolo sedmé hodiny ranní. Potom pokračujeme po stejné trase zpět do ČR, takže v Praze bychom měli být okolo 17,00 hodiny  a v Olomouci po osmé hodině večerní. Samozřejmě bude záležet na podmínkách na dálnici, na frekvenci zastávek atd.