• Karibik O´Tour 2018

HANÁ Orienteering

Karibik O´Tour 2018

Datum :
17.11. – 04.12. 2018
Cena :
75 000 Kč (předběžná)
Doprava :
letecky
Ubytování :
hotel
Stravování :
snídaně
Termín přihlášek :
do 20.05. 2018 na email brko@hanaorienteering.cz
Max. počet účastníků :
25
 

Karibik O´Tour 2018

Každý rok jednou za oceán – to je pravidlo, kterým se řídíme již od založení naší společnosti. Díky tomu jste měli možnost s námi cestovat do (téměř) všech částí naší planety – od Argentiny po Aljašku, od Číny po Austrálii a Nový Zéland. Z velkých oblastí, doposud nenavštívených a z hlediska orientačního běhu zajisté velmi exotických, patří oblast Karibského moře a střední Ameriky. A právě tam bychom se rádi vypravili na podzim letošního roku.

Během plánování Karibského turné došlo k několika změnám – což v této oblasti jistě není nic neobvyklého ????…

Hlavní změnou je místo a charakter závodů, kterých se zúčastníme. Namísto Mistrovství Panamy jsme upřednostnili větší závody, o kterých jsme ještě před nedávnem neměli tušení – Mistrovství střední Ameriky v orientačním běhu se uskuteční (za naší účasti) v Kostarice, poblíž hlavního města San José. Tato skutečnost ovlivnila i naše další plánování – vzhledem k termínu těchto závodů jsme pozměnili scénář celého výletu a začneme malými závody na Kubě, kde nám budou, kromě místních běžců, za soupeře i běžci se Skandinávie. Kromě Havany navštívíme také světoznámé pláže ve Varaderu a po třech dnech lenošení se přesuneme do Kostariky – ovšem malou oklikou přes hlavní město Mexica, kde strávíme celý den. Mistrovství střední Ameriky se skládá ze dvou závodů – sprint a middle, což znamená, že dva dny se věnujeme závodění a poté následuje putování po Kostarice. Čeká nás mnoho neobvyklých zážitku ve zdejší krásné přírodě – i zde se čile rozvíjí turistický ruch a nechybí tak například nabídky exkurzí do nitra tropických lesů…

Ze San José povedou naše kroky do USA – konkrétně přiletíme do Miami. Po prohlídce tohoto letoviska spojené s koupáním nastoupíme na loď, a vydáme se na dvoudenní výlet na Bahamy. I zde máme možnost alespoň tréninku na místní mapě, ale především si asi užijeme pohodlí „all inclusive“ výletní lodě.

Zpáteční let končí ve Vídni, kde naše putování i začíná…