• Itálie – WMOC 2022

HANÁ Orienteering

Závody

Mistroství světa veteránů v OB se letos uskuteční na OB poměry netradiční části Itálie- Gargánu. Jako vždy  jsou závody pořádány ve formátu 2 sprintové (kvalifikace a finále) a 3 lesní disciplíny (kvalifikace + finále na krátké a klasické trati).

Peschici

Peschici je jedním z nejkrásnějších měst na pobřeží Gargána. Tyčí se na 90 metrů vysoké skále, která spadá kolmo dolů do moře. Založeno bylo v 11. století vojáky chránícími území před Saracény. Bílé barvy domů a vápencových skal kontrastují s okolní záplavou zeleně a modravým mořem splývajícím s obzorem. Křivolaké uličky historického centra se střídají s pravidelnými bloky novějších domů. Pravidelné střídání tempa a volby postupů, budou klíčem k úspěchu pro postup do finále.

Vieste

Centrum závodů a finále Sprintu hostí největší letovisto Gargana- Vieste. Starobylá rybářská osada se středověkým hradem a charakteristickými bíle natřenými domy se rozkládá na úzké skalnaté ostruze omývané Jaderským mořem. Vieste nabízí pravidelnou síť domů, tedy rychlejší časy než v semifinálovém Peschici. 

Foresta Umbra

Národní rezervace „Foresta Umbra“ je opravdová orienťácká lahůdka. Hustě zalesněný terén, kde se fakticky odehrajou všechny boje o medaile v lesních disciplínách patří mezi unikát italské fauny. Lidmi téměř nedotčený krasový les se spoustou závrtů, kamenů a skalek je rájem nejen pro orienťáky, ale i italskou zvířenu. Nebuďte tedy zděšeni, pokud uprostřed hustníku narazíte na pasoucí se krávu. V téměř pohádkovém lese v nadmořské výšce mezi 272 až 827 metry se daří bukům, jedlím, javorům, dubům, jilmům a tisům. Foresta Umbra představuje pozůstatek původního zalesnění, které kdysi pokrývalo celou Apulii.