• Itálie – Benátky MOV

HANÁ Orienteering

Itálie – Benátky MOV

Datum :
14. – 17.11. 2019 (čtvrtek – neděle)
Cena (předběžná):
5 990 Kč (nestartující 4000 Kč, žákovské kategorie DH 10,12,14 5000 Kč)
Doprava :
BUS
Ubytování :
hotel Ca´Divalle, Cavallino, Tre Porti
Stravování :
Polopenze
Termín přihlášek :
do 05.10. 2019 na email brko@hanaorienteering.cz
Max. počet účastníků :
90
 
 

Závody v Benátkách zrušeny!

Velice nás to mrzí, ale dnes v noci rozhodli pořadatelé MOV 2019 o zrušení závodu. Hlavním důvodem byly úterní rekordní záplavy, kdy voda vystoupala na 187 cm nad obvyklý průměr. V důsledku těchto povodní bylo lehce poškozeno několik lodí a škody vznikly i na některých nábřežních komunikacích.

Pořadatelé se proto obávali o bezpečnost závodníků, dalším důvodem byla nevhodnost pořádání sportovní akce za situace, kdy místní úřady sčítají vzniklé škody…..

Pochopitelně škody (jak materiální, tak i morální) utrpěla tímto rozhodnutím také více než tisícovka přihlášených závodníků. Pořadatelé slibují co nejdříve oznámit datum dalšího ročníku s tím, že startovné bude platit pro příští rok.

Jestli bylo zrušení závodu opravdu nutné a jestli to byla nejlepší z možných variant nechám na každém, koho se to týká. Já osobně si to nemyslím. Každopádně budeme co nejdříve všechny přihlášené účastníky informovat,  jakým způsobem vzniklou situaci vyřešíme.

 

38. ročník oblíbených Benátek naváže na ten předchozí – závody budou mít tedy stejný formát, jako vloni. V sobotu večer se poběží noční delší sprint, v neděli klasický závod. Oba závody budou mít centrum v Palace Arsenale, tedy na tradičním místě, v samém centru Benátek.

Vzhledem k tomu, že se nám osvědčily i další dvě loňské novinky – tedy ubytování v hotelu Ca´di Valle a doprava do Benátek objednanou výletní lodí, vše zopakujeme i letos. I když…v Benátkách se nic nedá opakovat, jsou pokaždé jiné, ale vždy fascinující. Jako vždy s námi mohou jet nejen aktivní závodníci, kteří se chtějí utkat se světovou konkurencí, nebo rekreační běžci, kteří mají radost z každé nalezené kontroly, tak v neposlední řadě i řadoví turisté, kteří budou mít možnost navštívit toto ojedinělé město na laguně hned 3x (pátek, sobota neděle).

Benátky zkrátka nikdy nezklamou, letos tam vyrazíme již po 26 v řadě!!!!