• Ramsau 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • Izrael – Mediterranean Championship 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • ?védsko – Vasaloppet 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • Skotsko – Scottish 6 Days, WOC

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • ?ína, Tibet 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • Itálie – Meeting di Venezia 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

HANÁ Orienteering

Mistrovství Kanady – Yukon

Datum : 11. – 28. července 2011
Předpokládaná cena : 58.000,- Kč
Doprava : letecky
Ubytování : hotely, hostely
Stravování : snídaně
Datum přihlášek : 8. dubna 2011
Max. počet účastníků : 20

Severní Amerika není pro naši společnost novou destinací – již jsme zde závodili před lety na Mistrovstvích světa veteránů v americkém Minneapolis a kanadském Edmontonu, zúčastnili jsme se rovněž mezinárodního Mistrovství USA ve West Pointu nedaleko New Yorku. Přesto jsme přesvědčení, že nabídka na účast na závodech Mistrovství Západního teritoria a Mistrovství Kanady na dalekém severu je skutečně ojedinělá. Ve spojení s Aljaškou nám tento výlet umožní poznat krásy severu, kam bychom se jinak těžko dostávali.

Naše cesta začne přeletem přes oceán do kanadského Calgary (případně Edmontonu), kde si vypůjčíme auta a budeme pokračovat na sever. Cestou navštívíme nejkrásnější parky Alberty (Banff, Jasper …). Po několika denním putování dorazíme na místo konání závodů v kanadském Yukonu – města Whitehorse.

Odkaz na web závodů: http://www.yukonorienteering.ca/coc2011/

Samotné závody jsou rozděleny na dvě části – začíná se 3-denními závody Mistrovství Západního teritoria a po třech dnech volna se pokračuje opět 3 denními závody samotného Mistrovství Kanady. Všechny závody jsou v blízkosti města Whitehorse. My samozřejmě využijeme volných dní k poznání zajímavých míst v okolí – například plánujeme návštěvu průsmyku Chilcoot , kudy táhly karavany zlatokopů v období zlaté horečky.

Po závodech naše cesta na sever neskončí – naopak, budeme pokračovat až do Anchorange na Aljašce, kde vrátíme auta a odkud také poletíme domů.

Předběžný plán cesty je následující :

 1. 11. 7. pondělí – odlet z Prahy (Frankfurtu), přílet Calgary (Edmonton)
 2. 12. 7. úterý – 15. 7. patek – cesta na sever (Banf, Jasper ….) celkem 4 dny cestování
 3. 16. 7. sobota – 18. 7. pondělí – Whitehorse – účast na závodech I. část
 4. 19. 7. úterý – 21. 7. čtvrtek – výlet (Chilcoot ), případně nějaký další park apod.
 5. 22. 7. pátek – 24. 7. neděle – Whitehorse –účast na závodech II. část
 6. 25. 7. pondělí – 28. 7. čtvrtek – cesta na Aljašku (Anchorange)
 7. 28.7. čtvrtek – vráceni aut na letišti – odlet zpět do Prahy

V současné době pracujeme na detailech výletu, spolupracujeme na itineráři s místními orientačními běžci, snažíme se, abychom nevynechali v relativně krátkém čase žádnou zajímavost na naší trase.

Pro naše plánování je velice důležité vědět kolik nás bude. Proto bych uvítal, aby každý zájemce o tuto akci neváhal, a dal nám vědět prostřednictvím mailubrko@hanaorienteering.cz, že ho nabídka zaujala. Nemusí se samozřejmě jednat o závaznou přihlášku, nicméně pro nás je důležité vědět, že o tom alespoň uvažujete. V současné době máme v databázi 8 zájemců, takže volných míst příliš nebude. Nechceme vytvořit velkou skupinu, z mnoha důvodů je lepší cestovat 3-4 minibusy, než autobusem či mnoha auty …