• Ramsau 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • Izrael – Mediterranean Championship 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • ?védsko – Vasaloppet 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • Skotsko – Scottish 6 Days, WOC

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • ?ína, Tibet 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • Itálie – Meeting di Venezia 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

HANÁ Orienteering

Brazílie – WMOC 2014

Datum : 30. října – 17. listopadu 2014
Předpokládaná cena : 73.000,- Kč (€ 2700) – konečná cena bude upřesněna do konce února
Doprava : letecky
Ubytování : hotel, hostel
Stravování : snídaně
Termín přihlášek : do 15. března 2014 na email brko@hanaorienteering.cz
Max. počet účastníků : 30

Cestu po Jižní Americe zahájíme v hlavním městě Argentiny Buenos Aires. Zakusíme denní i noční rytmus města, které nikdy nespí, tepajícího v rytmu jedinečného argentinského tanga.

Z Argentiny se přesuneme trajektem přes nejširší řeku na světě Río de la Plata do Uruguaye. Krátká prohlídka historického města na seznamu UNESCO, Colonia del Sacramento: na světě je málo míst, kde se můžete procházet po původní dlažbě portugalských kolonizátorů ze 16. století a hned vedle si dát dobrou kávu ve staré Fordce, přeměněné v jídelní kupé stylové restaurace. Krátký přesun autobusem po severním okraji Río de la Plata nás zavede do Montevidea, srdce chudé, ale zato hrdé země Uruguay, která v té době bude ještě možná slavit další titul mistrů světa z MS ve fotbalu 2014. Můžete si užít prohlídek koloniálních památek v zachovalém historickém centru metropole a večer si vychutnat v jedné z mnoha restaurací „asado“ – vyhlášené místní speciality masa na grilu.

Pro cestu z Montevidea do Porto Alegre v Brazílii použijeme luxusní lůžkový autobus, jehož překvapivé pohodlí a obsluha jsou na vyšší úrovni než u mnoha leteckých společností. Pak se již přesuneme pořadatelským autobusem do města Canela, centra WMOC 2014, v jehož okolí nás čekají v následujících třech dnech trénink, 2 kvalifikační závody a banket pro účastníky. Volného času mezi závody i během volného dne před vlastním finále využijeme pro regeneraci sil při exkurzích po místních pivovarech, vinařstvích a palírnách třtinové pálenky. Po převzetí ceny a medailí z finálového závodu MS náš čeká přesun zpět do Porto Alegre a přelet na letiště na brazilské straně oblasti vodopádů Iguazú. Místní dopravou se přemístíme na stranu argentinskou do Puerto Iguazú, odkud se vydáme na prohlídku argentinského národního parku. Čekají nás nesmazatelné zážitky u nejkrásnějších vodopádů světa. Komu nebudou stačit dojmy z lávky nad hřmícími vodami Ďáblova chřtánu, může si vyzkoušet adrenalinovou jízdu loďkou přímo pod vodopády. Kdo zatouží po chvilce klidu, může se projít pralesní stezkou pozorovat motýly, tukany nebo makaky.

Od vodopádů zamíříme do nejbližšího města na straně Paraguaye do Cuidad del Este, odkud nás autobus převeze do hlavního města Asunción. Zde si užijeme poklidné atmosféry koloniálního života, kořeněného nepřehlédnutelnou směsicí kultur včetně místních indiánských obyvatel.

Z Asunciónu, zamíříme ještě jednou do Argentiny – letecký přesun do Mendozy nás přivede do oblasti nejlepších argentinských steaků a červených vín. Z Mendozy se vydáme autobusem na klikatou cestu vzhůru k vrcholkům And, která nás zavede až do blízkosti vstupu do národního parku kolem nejvyššího vrcholu jižní polokoule Aconcagua (6959 m.n.m.). Z horských oblastí And budeme dále pokračovat zpět do nížin v Chile k hlavnímu městu Santiago de Chile. Kromě prohlídek historických míst si zde užijeme i tréninkového závodu připraveného místními OB běžci. Krátké výlety nás zavedou na břeh Tichého oceánu do Valparaísa, jednoho z nejstarších přístavů v Americe, a do oblasti Maipo Valley, odkud pochází vynikající chilská vína.

Po posledním leteckém přesunu nás na závěr čeká klenot jižní Ameriky Rio de Janeiro, horkokrevná brazilská metropole. Nebude chybět výstup k soše Krista Spasitele, výlet lanovkou na Cukrovou homoli a koupání na pláži Copacabana, které patří k povinným zastávkám všech návštěvníků Ria.