• Ramsau 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • Izrael – Mediterranean Championship 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • ?védsko – Vasaloppet 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • Skotsko – Scottish 6 Days, WOC

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • ?ína, Tibet 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • Itálie – Meeting di Venezia 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

HANÁ Orienteering

Venezia 2013

Jak jistě všichni víte, populární „Meeting Orientamento Venezia“ (zkráceně „Benátky“) byl pro letošní rok pořadatelem zrušen. Důvodem byly problémy s turisty, kterým se nelíbilo, že museli vyhýbat probíhajícím běžcům, kteří je navíc smáčeli sprškami vody ze zaplavených chodníků. Příliv, déšť a silný vítr od moře – to vše se v loňském roce spiklo proti více než třem tisícovkám závodníků a domácím pořadatelům, kteří svou roli moc dobře nezvládli. Závod se tak v zaplavených ulicích a za obtížným povětrnostních podmínek konal jen „napůl“. Část běžců odstartovala, část už ne, přesto proběhlo vyhlášení vítězů… V roce 2014 by se závod měl konat opět, ale v jiném termínu (červen) jako součást doprovodných akcí MS, které bude pořádat italský svaz s centrem v Asiagu.

Přesto jsme se rozhodli dlouhou tradici populárních podzimních Benátek nepřerušit a uspořádáme (ani nevím pokolikáté už?) opět zájezd do tohoto nádherného města. Samozřejmě uspořádáme i závod v uličkách okolí San Marca a bychom se vyhnuli problémům s turisty, rozhodli jsme se pro noční variantu. Po 17 hodině totiž jinak živé ulice překvapivě rychle osiří, tma je větší, než by běžný turista očekával, pouliční osvětlení v bočních uličkách buď chybí úplně, nebo je jen velice sporé – zkrátka ideální podmínky pro noční závod :-).

Jednání s pořadateli a vlastníky pořadatelských práv na MOV nebyla a nejsou jednoduchá. Přesto už nyní víme, že nám bude umožněno uspořádat závod s maximálním povoleným počtem 400 startujících, zakoupili jsme mapu v OCADu, máme domluvené zázemí v centru Benátek a zamluvený termín – sobota, 9. listopadu 2013. K tomu přidáme závod v pátek odpoledne (sprint) a nedělní klasiku v lese – to už bude normální závod zařazený do oficiálního kalendáře italského svazu OB.

Na konci září se zúčastním schůzky s místními pořadateli, majitelem hotelu (pravděpodobně budeme ve stejném hotelu jako vloni), majitelem vinného sklepa atd. – takže hned potom zveřejníme všechny podrobnosti na webových stránkách venezia.hanaorienteering.cz, oslovíme Vás i prostřednictvím mailu. Budeme rádi, když s námi opět pojedete, neboť pevně věřím, že takto inovované „ Benátky“ Vás zaujmou a že společně uzavřeme ve vinném sklípku sezónu OB 2013!

Napsat komentář

Musíte se přihlásit to post a comment.