• Ramsau 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • Izrael – Mediterranean Championship 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • ?védsko – Vasaloppet 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • Skotsko – Scottish 6 Days, WOC

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • ?ína, Tibet 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • Itálie – Meeting di Venezia 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

HANÁ Orienteering

Na dalekém Yukonu se česká výprava neztratila

Největší letošní zájezd (co se vzdálenosti týče :-)) skončil sice už před 14 dny, ale teprve nyní, po skončení další akce (SILVA O’Camp) se dostávám k jeho stručnému zhodnocení.
Už jsme sice v Kanadě byli (WMOC v Edmontonu), ale Yukon – to je trochu jiná Kanada. Plánování bylo trochu složitější, především proto, že jsme se nespokojili jenom se závody samotnými, ale cestovali jsme dále na sever, až do Anchorage na Aljašce.

Cestování obytnými vozy byl pro všechny opravdový zážitek – komfort těchto domovů na kolech překvapil asi každého. Samotná příroda – to je kapitola sama pro sebe – nekonečné, nedotčené lesy, plné zvěře – to se dá zažít opravdu asi jen v těchto končinách. Kde jinde, než na Alaska Highway se proti vám postaví grizzly na zadní nohy, kde jinde uvidíte losy vedle bizonů, lišky vedle šakalů, řeky plné lososů …

Mistrovství severních teritorií a následující Mistrovství Kanady – to byly výborně zorganizované závody v okolí Yukonské „metropole“ Whitehorse. Terény, mapy i organizace – to vše bylo na úrovni Mistrovství světa – marně jsme hledali nějakou chybičku. Snad jen trochu utajená prezentace před závody. Osobně považuji zdejší terény za to nejlepší, co jsem zatím viděl. Krásné, prostupné lesy plné terénních tvarů, bažin, mechů a třeba i pískové duny … Každý si to užil naplno.

Výsledky z WCOC a COC

Také další cíl – sledování „stezky zlatokopů“ od Skagway (USA) až po Dawson City se nám podařilo splnit v plné míře. Dokonce i s výběhem na známý Chilkootský průsmyk – což byl asi nejtěžší sportovní výkon celého zájezdu. Za jeden den zvládnout 56 km s převýšením více než 1000m – to už není žádná legrace!

Chtěl bych poděkovat všem účastníkům zájezdu za vynikající atmosféru, která provázela celý zájezd. Bylo to krásné dobrodružství …

Brko

Napsat komentář

Musíte se přihlásit to post a comment.