• Ramsau 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • Izrael – Mediterranean Championship 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • ?védsko – Vasaloppet 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • Skotsko – Scottish 6 Days, WOC

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • ?ína, Tibet 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

 • Itálie – Meeting di Venezia 2015

  HANÁ Orienteering , way of living ...

HANÁ Orienteering

Místo

Nový Zéland není zemí velkou, o to víc však rozmanitou, a díky svou neuvěřitelně zachovalou přírodou hotovým klenotem.  Ne nadarmo je Nový Zéland nazýván zeleným ostrovem ukrývající stovky ledovců, průzračná jezera a řeky, zasněžené vrcholky hor i liduprázdné pláže, dřímající vulkány, termální lázně, či nekonečné pastviny s milióny ovcí. Na naší akci se seznámíme s oběma ostrovy, které ač jsou od sebe vzdáleny pouhých několik desítek kilometrů, se od sebe diametrálně liší. V popisu místa najdete většinu klenotů Nového Zélandu, které navštívíme, další místa budeme postupně doplňovat

 

Auckland

Auckland, je největší město Nového Zélandu (ne však hlavní) s milionem obyvatel. Nachází se na 36 vyhaslých sopkách, je to tedy město velmi kopcovité. Auckland je pro Nový Zéland důležitým turistickým místem nejen díky svému mezinárodnímu letišti.

Queenstown

Svou polohou mezi vysokými kopci a březích jezera Wakatipu, je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Ačkoliv je oficiální počet obyvatel pouhých 10 000 během vrcholu letní sezóny zde pobývá více než 90 000 lidí.

Skippers Canyon

Jedna z nejnebezpečnějších silnic světa Skippers road, zlatokopecká vesnička Skippers, historický most Skippers bridge – To všechno lze nalézt ve 22 kilometrovém Skippers kaňonu, jemuž (i všem dalším místům) dal název irský zlatokop Malcom Duncan, přezdívaný „Skipper“. Tato zlatokopecká oblast je známa díky své krásně přírodě a nezapomenutelnými pohledy na štíty pohoří Remarkables.

NP Fiordland

Je největší a zároveň nejatraktivnější novozélandský národní park. Najdete jej na jihozápadě Jižního ostrova. Celá oblast je pokrytá hustým, těžko proniknutelným pralesem, kde se téměř zastavil čas. Díky tomu je celé území jen řídce osídleno. Svůj podíl na tom nese též místní klima a počasí. Fiordland je nejdeštivější oblastí Nového Zélandu. Ročně zde spadne až 7 metrů srážek! Pro návštěvu je proto potřeba i špetka štěstí, aby se výlet vydařil. Krajinu tu tvoří divoká údolí, kotliny a horské vrcholky v kombinaci s dlouhými úzkými mořskými zálivy s nádherně azurovou vodou.

Arrowtown

Zlatokopecké město Arrowtown bylo založeno roku 1860, kdy bylo na břehu řeky Arrow nalezeno zlato. Podobně jako na jiných zlatých polích Otaga, i sem se nahrnuly stovky a tisíce zlatokopů, toužícím urvat si alespoň kousek tohoto blyštivého kov pro sebe. Jak už bylo zmíněno v úvodu, centurm města Arrowtown bylo renovováno a v současnosti se zde nachází okolo 60 původních kamenných a dřevěných domů.

Gibbston Valley

Údolí řeky Kawarau, vyhledávané pro své světoznámé vinice. Jedna z nejznámějších atrakcí údolí je kolébka Bungee-jumpingu historický most Kawarau bridge.

 NP Mt. Cook

Mount Cook National Park je národní park, pojmenovaný podle hory Mount Cook – nejvyšší hory Nového Zélandu. V jazyce původních obyvatel Nového Zélandu maorštině se Mount Cook jmenuje Aoraki, což v doslovném překladu znamená něco jako „napichovač mraků“, a jeho vrchol vystupuje z pohoří Jižních Alp až do výše 3 754 m.n.m. Kromě samotné hory je známý i pro ledovcová jezera, s až kýčovitě tyrkysovou barvou Lake Tekapo a Lake Pukaki.