• Karibik O´Tour 2018

HANá Orienteering

Karibik O´Tour 2018

Datum :
20.11. – 07.12. 2018
Cena :
75 000 Kč (předběžná)
Doprava :
letecky
Ubytování :
hotel
Stravování :
snídaně
Termín přihlášek :
do 20.05. 2018 na email brko@hanaorienteering.cz
Max. počet účastníků :
25
 

Karibik O´Tour 2018

Každý rok jednou za oceán – to je pravidlo, kterým se řídíme již od založení naší společnosti. Díky tomu jste měli možnost s námi cestovat do (téměř) všech částí naší planety – od Argentiny po Aljašku, od Číny po Austrálii a Nový Zéland. Z velkých oblastí, doposud nenavštívených a z hlediska orientačního běhu zajisté velmi exotických, patří oblast Karibského moře a střední Ameriky. A právě tam bychom se rádi vypravili na podzim příštího roku.

Základem bude účast na historicky prvním Mistrovství Panamy v orientačním běhu – zde se kromě místních běžců bude prezentovat skupina skandinávských závodníků startujících pod hlavičkou PWT Travel Jorgena Martensona.

Zatímco tato zhruba 250členná výprava bude potom pokračovat v „Karibském turné“ pronajatou plachetnicí až na Jamajku, my se vydáme nejprve nejpoužívanějším dopravním prostředkem střední Ameriky (autobusem :)) do hlavního města Kostariky, kde se právě snažíme domluvit přátelské „utkání“ s místními orientačními běžci. Z Kostariky zamíříme letecky do socialistického skanzenu – Kuby. Dle všech poplašných zpráv je však socialismus na Kubě na ústupu, a proto budeme mít pravděpodobně jednu z posledních možností vidět, jak skvělé zřízení to bylo a co vše nám po sobě tato vyspělá forma civilizace zanechala. I v Havaně se pokusíme ve spojení s místními běžci uspořádat mítink (samozřejmě běžecký :)) a poté se přesuneme odpočinout si na světoznámé pláže ve Varaderu. Další letecký přesun bude krátký – do Miami je to opravdu co by kamenem dohodil. Nejznámější přímořské letovisko v USA si příliš neužijeme, protože hned další den vyrazíme na okružní plavbu s cílem na Bahamských ostrovech. Posledním orienťáckým zážitkem bude trénink (případně malý závod) na ostrově Nassau….